مأموریت ورانش


فیلم های مدیریتی جهان

تاکنون بارها و بارها از مصاحبه های استخدام شنیده اید. تلاش سازمان ها برای بکارگیری بهترین کارکنان در ابتدای ورود. اما تاکنون نامی از مصاحبه خروج شنیده اید؟ احتمالا خیر. تلاش برای حداکثرسازی گنجینه تجارب و شناخت نقاط ضعف و قوت بنگاه، از زبان افرادی که سال ها در سازمان کار کرده اند و ریز و درشت شرکت را می شناسند، و اکنون می روند. این در حالی است که غالبا به مصاحبه ورود اهمیت بسیاری داده ولی از مصاحبه خروج، حتی نامی هم مطرح نیست. جهان مدیریت سالهاست به این، و بسیاری موضوعات دیگر اهمیت داده و می دهد. مصاحبه خروج تنها یک نمونه است، در صدها موضوع ریز و درشت دیگر، ضروری است که از تجارب مدیریت جهان استفاده نمود. در همین چارچوب، ورانش تلاش دارد فاصله میان مدیریت ایران و مدیریت جهان را در عرصه نظریه و نیز در صحنه عمل کاهش دهد. آموزه های مدیریت، مرزها را در نوردیده و هر روز بیش از پیش فراگیر خواهد شد. ارائه فارسی هزاران ویدیو در صدها موضوع مدیریتی روز جهان، ماموریتی است که ورانش، دنبال می کند.


ویدیوهای تخصصی

استیو جابز در آن سخنرانی معروف می گوید: "افرادی که آنقدر دیوانه هستند که می پندارند می توانند دنیا را تغییر دهند، همان هایی هستند که واقعا این کار را می کنند. دنیا خیلی پیچیده است و ما شانسی برای این که مردم، چیزی از ما به خاطر بسپارند نداریم. هیچ شرکتی ندارد. بنابراین باید خیلی واضح بدانیم که می خواهیم آیندگان چه قضاوتی در باره ما داشته باشند؟ مشتریان ما می خواهند بدانند اپل کیست و ما پشتیبان چه چیزی هستیم. ما کجای این دنیا را گرفته ایم؟ پس متفاوت بیاندیشید!" سرعت پیشرفت در زمینه های مختلف نیاز به ویدیوهای تخصصی را افزایش داده است. تامین فیلم های تخصصی، برای سازمان ها و شرکت های داخلی، و مجموعه های دولتی و خصوصی فارسی زبان، تلاش ورانش برای کمک به اندیشه متفاوت مدیران ایرانی است. مهندسی، صنعت، پزشکی، کشاورزی، آموزشی، و . . .


دوره های حرفه ای

بیل گیتس و وارن بافت هر دو معتقدند چارلی مانگر باهوش ترین فردی است که می شناسند. مانگر یک بار گفت: اگر مشکلات را برعکس کنید، حل آنها آسان است، وارونه کردن مشکلات به شما کمک می کند آنها را حل کنید، مگر این که از انیشتین باهوشتر باشید! ورانش اعتقاد دارد آنچه بیش از هر چیز برای مدیریت امروز مورد نیاز است، کسب تجربه از حرفه ای هاست، و این نیازمند مهندسی معکوس، در نرم افزار مدیریت است. بحران 2010 تویوتا، معجزه نورث وست، شکست نوکیا، سونامی پاناسونیک و صدها نمونه دیگر بهترین آموزه ها برای مدیران ایرانی است. برگزاری دوره های تخصصی مجازی پاسخی است به این نیاز که ورانش تلاش دارد به بهترین روش، به مدیران ایرانی انتقال دهد. این دوره های غیر حضوری کاملا تصویری است و شرکت کنندگان به کمک زنجیره ای از فیلم ها، با شکست و پیروزی مدیریت در دنیای واقعی کسب و کار آشنا خواهند شد. فراموش نکنیم آنقدر که از شکست ها می آموزیم، پیروزی ها آموزنده نیستند.


ماهنامه تصویری ورانش

از تابش خورشید تاکنون، فهم تصمیم گیری منطقی، نسبتا بدون تغییر مانده، اما مطالعات اخیر، ممکن است تئوری هائی که مدت های طولانی درباره احساسات و استدلال پذیرفته شده اند، را به طور بنیادین تغییر دهد. موضوع به آمیگدال مغز باز می گردد، بخشی که به طور معمول، احساسات را کنترل می کند. داستان هوش هیجانی از اینجا آغاز می شود. فیلم هوش هیجانی – ماهنامه ورانش ماهنامه تصویری ورانش، که ویژه اعضای شبکه ورانش است و البته همه می توانند عضو این شبکه شوند، در پایان هر ماه منتشر می شود. این مجله، آلبومی است تمام فیلم، که در هر شماره خود، به صورت ویژه، یک موضوع مدیریتی را مورد بررسی قرار می دهد. در این مجله تصویری، ورانش تلاش دارد مهمترین موضوعات مدیریت جهان را در هر شماره با ارائه ده فیلم ، به بینندگان فارسی زبان خود ارائه دهد.
keyboard_arrow_up